sestdiena, 2011. gada 30. aprīlis

5 DAYS IN ...


... ST. PETERSBURG.


Pilsēta nu ļoti skaista un apbrīnojama. Tā kā beidzot esmu mājās, varu normāli uzrakstīt visu, ko vien vēlos.
Braucām no skolas tie, kas vēlējās braukt. ^^ visi savējie.

DAY 1
Brauciens ar busiņu uz Pētersburgu, pa ceļam Pleskava.
No rīgas izbraucām septiņos no rīta, pulcējāmies jau pusē. Nedaudz nomokoši bij tas, ka cēlos tikos, cikos mēdzu iet gulēt. Brauciens patīkams, kā jau vienmēr, tik busiņš nedaudz mazs, ciešs un vieta, kurā iesēdos, p;āri visam logam bija stiklu savienojuma "stabs", kas nosedza man visu skatu. =___= ja es tagad to tā atceros .. brauciens nemaz nebija tik feins. Tikai laiks ārpus busiņa - tas bij jauks. Kad ieradāmies Pleskavā, bija jau pēcpusdiena. Apskatījām kremli un pilsētu nedaudz (runājot par Krievijas pilsētām - katrā vēl joprojām bija pa vsmz vienai Ļeņina statujai .. vienīgais, kas tajās atšķīrās, bija poza).

~"pasmaidi kremlim, kaķīt!.. "~

Hostelītis, kurā palikām, bij tīri jauks. Istabiņās pa 4 vai 8 - kā nu kurš. Mēs ar Aneti, Farīdu un Aīdu bijām vienā kopā. Žēl, ka nepaspēju nobildēt, kā mēs visas pusbeigtas atkritām gultās, jo pati uzreiz iemigu .. haha. Jāāāaa, staigājām mēs daudz, katru dienu ^^

DAY 2
3 stundas pa pilsētu busiņā, Latvijas vēstniecības ielūgums, Petropavlovskas cietoksnis un ERMITĀŽA.

O tā bija viena traka diena. Izbraukājām pusi Pētersburgas (CIK TĀ GIGANTISKA!!! Visā pilsētā dzīvo 2x vairāk nekā visā LV !! man tā šķiet) un apskatījām arhitektūru. Ļoti. Barokāli. Tiešām. Ļoti.
Vēstniecība mūs uzņēma laipni un draudzīgi, ar cepumiem un konfektēm un sulām ...
Toties Ermitāžā gandrīz nojūdzos ... TĀDS SKAISTUMS !!!! AK MANS DIEVS, KO TĀDU NU DIEN JŪS NEKUR NEREDZĒSIET!!!!
Katra istaba, kas ir kā milzīga sporta zāle ar 9 metru agustumu, par platumu nemaz vairs nerunājot, kur griesti ir rotāti dižāk nekā gleznu rāmji, kur grīdas ir dārgākas par mēbelēm, un sienas ar tapetēm, sienu gleznojumiem, inkrustācijām, visiem cilnīšiem un citām smalkām figņām pārsniedz grīdas vērtību 100 reižu. Ko TIK dižu, smalku, pārspīlētu un gaumīgu vienlaicīgi, karaliski greznu un skaistu es redzēju pirmo reizi mūžā. Man nebija laika pievērst uzmanību Da Vinčī gleznai vai antīkajām skulptūrām - biju pārāk aizņemta ar pašu telpu vērošanu.
Es tur skraidīju piecas stundas līdz totālam nogurumam, un tik un tā nepaspēju visu izskriet. Tur laikam būtu jānāk četras dienas pa četrām stundām, lai visu mierīgi un kārtīgi izpētītu - katrai dienai pa stāvam. Sajūsminājos par El Greko oriģināldarbiem un vēl šo to. Japānas māksla arī tur bija, diemžēl, kad līdz tai nonācu, mani jau dzina ārā - darba diena bija galā. Ermitāža ir tiešām vienreizēja - ko tik varenu nekur vairs neredzēs. VISIEM, MĀKSLINIEKIEM UN NEMĀKSLINIEKIEM, MŪZIĶIEM UN VIENKĀRŠI BIROJA CILVĒKIEM, CELTNIEKIEM, RAKSTNIEKIEM, SĒTNIEKIEM UN SAUSIŅIEM - ERMITĀŽU IESAKU TIEŠĀM VISIEM!!!!! AAĀĀaaa, un ja kāds brauc tur kamēr mācās jebkurā skolā, sakiet, ka esat students - bilete būs bez maksas !!! yaii~~ ko vēl varu piebilst ... OBLIGĀTI KAUT REIZI MŪŽĀ AIZBRAUCIET UZ PĒTERSBURGU UN TĀS ERMITĀŽU. tiešām.

~ Tā izskatās Ermitāža ārpusē NO PRIEKŠAS. Neļaujiet sevi maldināt, tā ir tikai priekšpuse, patiesībā tā ir milzonīga!~~Vakars, kad beidzot iznācām no Ermitāžas. Visa pilsēta ir pilna maziem kanāliņiem un upītēm, dažviet ir pat sajūta kā Venēcijā.. pilsēta ir ļoti tīrīga - katru vakaru ap pus12tiem viņi izslauka katru ieliņu un noskalo katru tiltiņu, pilnīgi viss no rīta ir jauns un spīdošs.~~Petropavlovskas cietoksnī bijām pa dienu - jauki bez gala. ummm ... es pat nezinu, ko vēl teikt - daudz smuku baznīcu vienviet? ~DAY 3
Štiglica mākslas skola, tās apskate. Krievu mākslas muzejs.
HOLYFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF ... - tas ir pirmais, ko teicu, ieejot tajā skolā. KĀ MAN GRIBĀS MĀCĪTIES TIK SKAISTĀ SKOLĀ AR TIK DAUDZ VĒSTURISKIEM PRIEKŠMETIEM. Skola tiešām grezna, diemžēl mums neļāva tur fotografēt - tāpat kā muzejos - par to ir jāmaksā. =_= man žēl tērēt naudu bilžu dēļ. Like wtf - skolai jāmaksā par bildēm. Un ieejas maksa arī tiek prasīta.
Griesti pilni gleznojumu un dažādu ornamentu. gar sienām - plaukti, kas ir aizzīmogoti un caur stiklu vērojams viss iespējamais - sākot no babiloniešu un ēģiptiešu sīktēlniecību darbu, beidzot ar baroka laika francijas porcelāna, ķīnas vāžu kolekciju un vēl un vēl ... viņiem ir arī Krievijā lielākā kamīnu kolekcija.
Vēlāk, Krievu mākslas muzejā, kur mums pat ļāva tāpat vien fotografēt viņu svētās ikonas, dabūju redzēt daudz dažādus feinu mākslinieku oriģināldarbus. Feins muzejs - nav par daudz, nav par maz - trīs stundās var visu izčāpot. Man patika. ^^


~Es un Rubļova (ja nekļūdos) svētikonas. Patīkami bija redzēt to oriģinālus.~DAY 4
Pētersburgas mākslas akadēmija un tās muzejs, Jusupova pils, peldēšana ar prāmi.

O tāda akadēmija tiešām ir ko vērta - daudz telpu, katra unikāla un grezna. Pašā ēkas centrā ir apļveida eja, kurā uz apli ir izkārtotas grieķu senā Panteona ciļņu kopijas ... (ja nekļūdos). Nav tik grezni kā Štiglica skolā, tapēc knipsēt dzrīkstēja, cik vien uziet. Žēl, ka man garīgais bildēšanai bija galā. =_____= Gide bija ļoti jauka un izvadāja mūs pa visu akadēmiju. Redzējām gan skolēnus darba laikā, gan visādus vēsturiskus priekšmetus, kā arī baznīcu modelīšus, kas bija tādi paši kā oriģinālās baznīcas, tikai samazinātā versijā. Trakie skolnieki, izgrebt katru detaļu no koka ....
Jusupova pils .. TAS IR KAUT KAS, KAS IR JĀREDZ. Ja Ermitāžā viss bija daudz un grezni, tad Jusupova pilī viss bija mazāk, tomēr greznība līdz ar to nemazinājās, nē, tieši gaumīgais mazumiņš padarīja telpas vēl skaistākas nekā Ermitāžas. Ermitāžā ir OH! bet Jusupova pilī ir "ak cik skaisti!". Katrai telpai savs raksturiņš - jūgends, austrumnieciskais, klasiskais, rokoko, baroks, mīlīgais, saldais~, klasiskā koka bibliotēka, grezna balta koncertu zāle, grezna zelta teātra zāle un vēl un vēl ... Pati ēka tāda dzeltenbalta, nothing special, tikai durvis ir vienreizējas - koka grebums jūgendstilā. Burvīgi. Tur pat ir viena īpaša biljarda telpa, kurā ir dīvaina akustika - atrodoties vienā telpas pusē un runājot, vienā citā konkrētā punktā stāvot, var dzirdēt runātāja balsi neiedomāāāājami skaļu! That was weird.

Brauciens ar prāmi bija jauks, ja neskaita to, ka pēc tam man bija neizsakāmi slikti - laikam sapūta. Brauciena laikā fotografēju visus tiltus, zem kuriem papeldējām. Man šķiet, ka jau pirmajās 10 minūtēs man apriebās - podziņa bij jāspiež ik pēc mirkļa. Ļoti mulsināja tie kanālu un tiltu krustojumi - tilti ir četri, bet nav ne jausmas, zem kuriem galu galā papeldēsim. hehe. Arhitektūra ir skaista.

Pēc tam pablandījāmies vēl pa pilsētu, sapirkos grāmatas (pārsvarā jau mangas, bet tas tik tāds sīkums vien ir), krāsas pa lēto, visādus suvenīriņus un citas figņas. Roltons pa 7 santīmiem, zeļonka pa 5 santīmiem pudelītē, žāvētie kalmāri, lielā paka, 20 santīmi, maize, dārzeņi - viss ir tik lēti!! Šokolāde gan viņiem nav tik laba kā mums, un drēbes daudz dārgākas kā pie mums. Nekas - vismaz paēdināju acis ar cenām pārtikas veikalos, jo vēderā vairs nekas nelīda. Nu riktīgi feini!
Kas mani mulsināja - es nespēju izprast to sistēmu, kā viņiem darbojas izkārtņu un pašu veikalu mijiedarbība ... Tās stilīgās, modīgās izkārtnes, kas pie mums apzīmētu "veikals ir dārgs", viņiem ir totālā čuhņa sīkām cenām un vidēju kvalitāti, toties izkārtne, kas pasaka "mums nav ne jausmas par dizainu, šriftu, logo, esam totāli dunduki", ieejot, atklājas tāds pats šainīgs skats kā galleria Rīga vai galleria Centrs. WTF. I still don't get it. Un sieviešu toaletēs arī ir citādāka sistēma. Hehh ko es te ākstos - visa kultūra ir pilnīgi citādāka! .... man nedaudz neierasta. Pirmajās dienās es negāju pāri gājēju pārejām ja pirmais negāja vietējais (savādāk mani nobrauktu), pēdējā dienā pati jau iejutos tā kā dzīvotu tur jau mēnesi. ^^


~Viena interesanta baznīca, ko uzgājām vakarā atpakaļceļā uz hosteli. Atgādina man raganas piparkūku namiņu, aplipinātu ar konfektēm, izrotātu ar putukrējumu un rozīnēm šokolādē.~
~Īsaka katedrāle. Gribēju tur ieiet, bet .. -laika maz. -negribējās maksāt. -steidzos. -bija jau slēgts, kad gājām garām. Pēc manām domām - visskaistākā Pētersburgas katedrāle. Ārpusē. ^^ ~DAY 5
Pēdējā diena, kurā devāmies mājās, pa ceļam aplūkojām Carskoje selo (Jekaterinas pili).
AK MANS DIEVS. VISUR ZELTS.
Man pat negribas par to rakstīt - pārāk daudz zelta. Shiny. WAY TOO SHINY. man gandrīz izdega zīlītes. tas bija briesmīgi.
aplūkojiet paši šo bildi un nu ioedomājieties, ka mūs stundu vadāja pa 60 vienādām telpām - viss, kas atšķīrās bija griestu gleznojumi (tur pija zirgs ar cilvēka seju) un nimfu pozas gar durvīm, kuras vairāk atgādināja resnus bēbjus ar krūtīm. Redzēju arī dzintara istabu, tiesa gan, tas dzintars pa sienām tik ļoti neizcēlās - zelts visu noēda. Man godīgi sakot tā pils tā, ne īpaši patika ... aaa un tur bija arī ļoti daudz ķīniešu un japāņu tūristu. Tiešām daudz. Tas gan man patika ^^ es beidzot sajutos gara.


~kaut kāda baznīca blakus tai pilij~
~LŪK. Tādas 60 telpas. (ok ok, dažas bija raī mierīgākas, bet lielākoties tomēr šādā stiliņā)~

Neciešu, ka katru reizi uz Krievijas robežas noturēja mūs kādu stundu vismaz.
Arī nakts vidū mums neļāva gulēt... weh.

Rīgā iebraucām ap sešiem, mājās biju tikai septiņos. NO RĪTA.
kas notika pa dienu, un kapēc es sarāvos kreņķī, tas jau ir kas pilnīgi cits un saistīts ar pilnīgi citu ~PIECU DIENU CEĻOJUMU~ .~Kopumā Lieldienu izbraukums uz Pētersburgu bija skaists un mierīgs, es to ļoti izbaudīju un iesaku katram kaut reizi aizbraukt uz to vienreizējo brīnumaino pilsētu. Ā un krievi tur nav tādi, kā šeit, LV, man priekštats un tipiskais krievu stereotips ir galīgi mainījies - viņi ir neiedomājami draudzīgi un viesmīlīgi, izbēg liekus konfliktus un izpalīdz, ja gadās ķibele. Arī daļa pārdevēju ir sirsnīgas un smaida pretī.
Man tur tiešām patika. UN TEV? ~

pirmdiena, 2011. gada 25. aprīlis

wearing a frown

I just got back from st. Petersburg. It was really fun, people are nice and architecture is really beautiful. Everything was just perfect and I really enjoyed the five days staying there.
Got back this morning - 5 a.m. and I woke up by a call at 2 p.m.
Teacher was calling me. She asked "where the heck are you?!" ... I didn't know what to answer so I just asked her sleepy "what are you talking about .. " ...
In the end it just happened that now everyone who got into that project Experimenta! are now heading to Tallin but I'm just writing this crappy journal that nobody's gonna read it anyway. I thought we'll be going only tomorrow, after Easter ... Sadly I was wrong.
Right now I'm really tired and I can't imagine myself going by bus to another country. I'm way too happy my parents will help me to get there tomorrow evening. It's just sad I'll loose one day - the meeting with everyone and get to know the town. I don't even know with whom I'll stay in a room. Too tired to even thing about it. Why would I want to go there anyway? Good opportunities? Or meeting new students? I will have to get along with our school's group I'm not in very good friends with and we'll have to work together against other school groups .. I heard there will be students from Spain and Portugal too. I'd be glad to make some friends, but I'm still not very good at it. I want to stay home. Sleep out everything - the stress, the anger, the sadness and tiredness.

But I'll go anyway.I know it' won't be a piece of cake, still, hopefully it won't be like hell. I'm tired.

BB guys and have a nice Easter holiday.